ASISTENT MEDICAL GENERALIST

Locație:

Brasov, RO, 500073 Bucuresti, RO, 060044 Constanta, RO, 900612 Bucuresti, RO, 031828 Bucuresti, RO, 022452 Petrosani, RO, 332058 Oradea, RO, 410562 Bucuresti, RO, 060044

Data publicării:  25 apr. 2024
Tipul contractului:  Permanent

Diaverum este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de îngrijire a pacienților cu boli renale. În cadrul Diaverum sunt tratați anual peste 40.000 de pacienți din întreaga lume și sunt efectuate aproximativ 6.2 milioane de tratamente. Viziunea Diaverum este de a transforma îngrijirea renală, de a furniza servicii medicale de îngrijire la cele mai înalte standarde de calitate a și de a oferi pacienților posibilitatea de a trăi o viață împlinită.

Pe plan local, Diaverum România este al doilea cel mai mare furnizor privat de servicii de dializă, cu o prezență de 26 de centre medicale de nefrologie și dializă la nivel național, având peste 1.200 de angajați ce îngrijesc anual aproximativ 4.000 de pacienți cu boală cronică de rinichi.

Beneficiind de o vastă experiență, Diaverum abordează tratamentul pacienților în mod holistic, incluzând în cadrul serviciilor medicale oferite, în afara tuturor tipurilor de dializă (hemodializă, hemodiafiltrare, dializă peritoneală, dializă peritoneală automată), un portofoliu larg de servicii medicale conexe bolii cronice de rinichi care variază de la prevenție la abordarea integrată a bolii cronice de rinichi și a complicațiilor acesteia.

Pentru mai multe informații despre Diaverum Romania, vă rugăm să accesați site-ul companiei: https://ro.diaverum.com/ro/ro/home/.

Ce oferim:

Ne dorim să avem alături colegi care să demonstreze și să promoveze misiunea Diaverum! Oferim o poziție interesantă pentru un cadru medical ce își dorește să facă o diferență în viața pacienților noștri. În plus, ca angajat Diaverum, veți lucra într-un mediu organizational plăcut,  profesionist, în care veți primi sprijin din partea membrilor echipei noastre medicale și veți beneficia de un program unic de instruire certificat de Asociaţia Europeană de Dializă si Transplant a Asistenţilor Medicali/ Asociaţia Europeană a Asistenţei Renale (EDTNA).

Responsabilități:

  • Acordarea de asistenţă medicală specializată în cadrul centrului de dializă;
  • Tratarea prin dializă a pacienţilor cu afecţiuni renale la cele mai înalte standarde de calitate;
  • Respectarea politicilor și procedurilor companiei, în conformitate cu cerinţele legale;
  • Pregătirea tratamentului prin dializă: dezinfecţia, testarea și setarea aparatelor de dializă, pregătirea materialelor și a consumabilelor necesare;
  • Conectarea și restituirea la/de la aparatul de dializă;
  • Monitorizarea clinică a pacienţilor pe durata tratamentului prin dializă și urmărirea parametrilor dializei conform prescripţiei medicului;
  • Administrarea medicaţiei prescrise în timpul tratamentului;
  • Completarea protocolului de dializă;
  • Înregistrarea datelor medicale legate de pacient si de tratamentul prin dializă în sistemul informatic online intern.

Cerințe:

  • Experienţa pe o poziţie similară constituie un avantaj;
  • Studii de specialitate (Diploma de Asistent Medical Generalist);
  • Dreptul de liberă practică;
  • Disponibilitate pentru program în ture de zi;
  • Capacitate de lucru în echipă, empatie, orientare spre nevoile pacientului, bune abilităţi de comunicare;
  • Aptitudini de utilizare a calculatorului (Microsoft Office, Outlook, Internet);

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Mediu de lucru profesionist
  • Susținere în evoluția profesională prin d.Academy
  • Dezvoltarea de cunoștinte și competențe în cadrul Centrului de Excelență Fundeni

Cultura noastră se bazează pe felul în care ajutăm pacienții să poată ducă o viață împlinită. Combinăm abilitățile profesionale în îngrijirea pacienților cu o abordare bazată pe grijă și pe interacțiunea umană.

Pentru că încrederea dumneavoastră este importantă pentru noi, vă îndrumăm să accesați site-ul companiei noastre pentru amănunte privind modalitatea în care vă gestionăm datele www.diaverum.com.