Analist Servicii Client

Locație:

Bucuresti, RO, 011857

Data publicării:  30 aug. 2024
Tipul contractului:  Permanent

Diaverum este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de ingrijire a pacientilor cu boli renale. In cadrul Diaverum sunt tratati anual peste patruzeci de mii de pacienti din intreaga lume si sunt efectuate aproximativ sase milioane de tratamente. Viziunea Diaverum este de a transforma ingrijirea renala, de a furniza servicii medicale de ingrijire la cele mai inalte standarde de calitate si de a oferi pacientilor posibilitatea de a trai o viata implinita.

Pe plan local, Diaverum Romania este al doilea cel mai mare furnizor privat de servicii de dializa, cu o prezenta de douazeci si sase de centre medicale de nefrologie si dializa la nivel national, avand peste o mie doua sute de angajati ce ingrijesc anual aproximativ patru mii de pacienti cu boala cronica de rinichi.

Cu o experiență vastă, Diaverum abordează în mod holistic îngrijirea pacienților cu Boala Cronică de Rinichi, având ca obiectiv facilitarea accesului la asistență medicală de cea mai înaltă calitate.  În plus față de toate tipurile de tratament prin dializă - hemodializă, hemodiafiltrare, dializă peritoneală, dializă peritoneală automată, portofoliul nostru include o gamă extinsă de servicii conexe, printre care prevenție, diabet zaharat, nutriție și boli metabolice, cardiologie și analize medicale.

Pentru mai multe informatii despre Diaverum Romania, va rugam sa accesati site-ul companiei.

RESPONSABILITATI:

Mentine relatia cu furnizorii de servicii, verifica serviciile raportate lunar de acestia si propune masuri de corectie asupra acestora daca este necesar; Se asigura ca toate facturile sunt trimise de furnizori in timpul agreat cu managerul;

Mentine contactul cu personalul din clinici, pentru verificarea si confirmarea serviciilor raportate lunar de catre furnizori in timpul agreat cu managerul;

Tine evidenta tuturor contractelor incheiate cu furnizorii si actualizeaza baza de date permanent;

Se asigura ca facturile de discount au fost primite si emise corect de catre furnizorii de servicii; Completeaza, monitorizeaza si analizeaza datele si rapoartele necesare validarii indeplinirii pragurilor ce califica primirea discounturilor agreate de la furnizori;

Contribuie la mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii pentru care va intormi adrese, notificari, acte aditionale si alte documente necesare desfasurarii colaborarii cu acestia;

Se va asigura lunar ca sunt raportate corect datele in platforma online SIUI Farm-CI si mentine relatia cu Casele Judetene de Asigurari de Sanatate si Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti in vederea corelarii si validarii datelor;

Informeaza intern despre schimbarile aparute ca urmare a renegocierilor contractuale, incetarea contractelor sau a colaborarilor;

Mentine contactul cu toti furnizorii de servicii si se implica direct in solutionarea problemelor contractuale semnalate de personalul din clinici;

Completeaza, analizeaza centralizatoarele lunare de date legate de consum si cheltuieli evidentiind standarde, puncte de referinta si extreme;

Mentine o comunicare permanenta si deschisa si creeaza relatii optime cu furnizorii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor solicitarilor;

Mentine o comunicare constanta si o buna colaborare cu toate departamentele si colegii din cadrul companiei pentru realizarea cu succes a tuturor activitatilor si responsabilitatilor;

Transmite documente si date lunare catre alte departamente in cazul in care acestea sunt necesare pentru eventuale raportari etc.;

Se ocupa de serviciile de certificare pentru certificatele digitale calificate;

Se asigura ca toate formularele de transport pentru deseuri sunt actualizate de catre furnizor la momentul expirarii.

BENEFICII:

Pachet salarial motivant, in acord cu complexitatea rolului;

Mediu de lucru profesionist si prietenos;

Sprijin in dezvoltarea cunostintelor si evolutia profesionala;

Tichete de masa, evenimente de echipa

 CERINTE:

Studii - superioare

Experienta - minim 1 an in domeniul operational/ adminstrativ / contract management

Cunostinte: bune cunostinte de excel; limba engleza – nivel mediu; cunostinte legislative privind functionarea si administrarea societatilor comerciale

Insusiri personale: buna organizare; planificare si analiza a datelor; foarte buna capacitate de comunicare; abilitati de negociere si adaptare la situatii noi; rabdare si amabilitate; orientare inspre solutii si rezultat; anticipare in timp util, dar si rezolvarea rapida si corecta a problemelor care apar; rigurozitate; atentie la detalii.

Cultura noastra se bazeaza pe felul in care ajutam pacientii sa poata sa duca o viata implinita. Combinam abilitatile profesionale in ingrijirea pacientilor cu o abordare bazata pe ingrijirea si interactiunea umana.  Daca doriti sa faceti parte dintr-o echipa inovatoare in domeniu, va invitam sa aplicati la aceasta pozitie cu CV-ul dumneavoastra actualizat!