Analist raportare servicii medicale

Locație:

Bucuresti, RO, 011857

Data publicării:  17 apr. 2024
Tipul contractului:  Permanent

Diaverum este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de îngrijire a pacienților cu boli renale. În cadrul Diaverum sunt tratați anual peste 40.000 de pacienți din întreaga lume și sunt efectuate aproximativ 6,2 milioane de tratamente. Viziunea Diaverum este de a transforma îngrijirea renală, de a furniza servicii medicale de îngrijire la cele mai înalte standarde de calitate și de a oferi pacienților posibilitatea de a trăi o viață împlinită.

Pe plan local, Diaverum România este al doilea cel mai mare furnizor privat de servicii de dializă, cu o prezență de 26 de centre medicale de nefrologie și dializă la nivel național, având peste 1.200 de angajați ce îngrijesc anual aproximativ 4.000 de pacienți cu boală cronică de rinichi.

Cu o experiență vastă, Diaverum abordează în mod holistic îngrijirea pacienților cu Boala Cronică de Rinichi, având ca obiectiv facilitarea accesului la asistență medicală de cea mai înaltă calitate.  În plus față de toate tipurile de tratament prin dializă - hemodializă, hemodiafiltrare, dializă peritoneală, dializă peritoneală automată, portofoliul nostru include o gamă extinsă de servicii conexe, printre care prevenție, diabet zaharat, nutriție și boli metabolice, cardiologie și analize medicale.

Pentru mai multe informații despre Diaverum România, vă rugăm să accesați site-ul companiei: https://ro.diaverum.com/ro/ro/home/.

Ce oferim:

Rolul oferit este pe durată nedeterminată, în cadrul departamentului Relatii Publice, Comunicare și Marketing al Diaverum România, având ca responsabilităti cheie activități de comunicare în relația cu autoritățile sau alte instituții publice, gestionarea procesului de contractare a serviciilor cu CAS/CASMB precum și monitorizarea și raportarea lunară a serviciilor acordate pacienților. Activitatea se desfășoară la sediul central din București, în clădirea Charles de Gaulle Plaza, alături de o echipă prietenoasă și entuziastă

Responsabilități:

  • Verificarea lunară a serviciilor furnizate pacienților conform rapoartelor specifice cerute de autorități;
  • Gestionarea procesului de închidere a lunii – asigurarea corectitudinii și acurateței datelor raportate;
  • Întocmirea adreselor de răspuns către autorități (CAS,CASMB, DSP, RRR, etc.);
  • Actualizarea și obținerea avizelor/autorizațiilor pentru clinicile din aria de responsabilitate (ASF, RUCM, CM, decizii de evaluare etc.);
  • Administrarea procesului de contractare - colectarea si pregătirea documentelor necesare pentru desfășurarea procesului de contractare în relație cu CAS/CASMB; transmiterea documentelor de contractare, implementarea si monitorizarea acestora, precum si actualizarea si transmiterea documentelor conform cerințelor CAS/CASMB, în scopul menținerii relației contractuale, atât anual, cât și la cerere.

Beneficii:

  • Contract pe perioadă nedeterminată
  • Pachet salarial motivant, în acord cu complexitatea rolului
  • Mediu de lucru profesionist și prietenos
  • Sprijin în dezvoltarea cunoștințelor și evoluția profesională
  • Tichete de masă, evenimente de echipă s.a.

Cerințe:

  • Experiență de 2 ani în domeniu, respectiv în gestionarea relațiilor cu autoritățile (avantaj în domeniul medical);
  • Studii superioare de profil real (ASE, Administratie publica);
  • Atenție la detalii;
  • Abilități de corelare și analiză de date;
  • Orientare către soluții și rezolvarea de probleme;
  • Capacitate de organizare și prioritizare;
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • MS Office (nivel Excel mediu spre avansat, PPT)
  • Limba engleza – nivel intermediar

Cultura noastră se bazează pe felul în care ajutăm pacienții să poată ducă o viață împlinită. Combinăm abilitățile profesionale în îngrijirea pacienților cu o abordare bazată pe grijă și pe interacțiunea umană.

Pentru că încrederea dumneavoastră este importantă pentru noi, vă îndrumăm să accesați site-ul companiei noastre pentru amănunte privind modalitatea în care vă gestionăm datele www.diaverum.com.