Contabil Senior

Locație:

Bucuresti, RO, 011857

Data publicării:  12 apr. 2024
Tipul contractului:  Permanent

Diaverum este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de îngrijire a pacienților cu boli renale. În cadrul Diaverum sunt tratați anual peste 40.000 de pacienți din întreaga lume și sunt efectuate aproximativ 6.2 milioane de tratamente. Viziunea Diaverum este de a transforma îngrijirea renală, de a furniza servicii medicale de îngrijire la cele mai înalte standarde de calitate a și de a oferi pacienților posibilitatea de a trăi o viață împlinită.

Pe plan local, Diaverum România este al doilea cel mai mare furnizor privat de servicii de dializă, cu o prezență de 26 de centre medicale de nefrologie și dializă la nivel național, având peste 1.200 de angajați ce îngrijesc anual aproximativ 4.000 de pacienți cu boală cronică de rinichi.

Beneficiind de o vastă experiență, Diaverum abordează tratamentul pacienților în mod holistic, incluzând în cadrul serviciilor medicale oferite, în afara tuturor tipurilor de dializă (hemodializă, hemodiafiltrare, dializă peritoneală, dializă peritoneală automată), un portofoliu larg de servicii medicale conexe bolii cronice de rinichi care variază de la prevenție la abordarea integrată a bolii cronice de rinichi și a complicațiilor acesteia.

Pentru mai multe informații despre Diaverum Romania, vă rugăm să accesați site-ul companiei: https://ro.diaverum.com/ro/ro/home/.

Ce oferim:

Ne dorim să avem alături colegi care să demonstreze și să promoveze misiunea Diaverum! În plus, ca angajat Diaverum, veți lucra într-un mediu organizational plăcut,  profesionist, în care veți primi sprijin din partea membrilor echipei și veți beneficia de un program unic de instruire.

Responsabilități:

  • Operează în sistemul informatic registrul de casă în lei/ valută;
  • Operează în sistemul informatic deconturi, ordine de deplasare interne / externe;
  • Desfașoară activități de plăți/ încasări în cash (casierie) atât în RON cât și în valută;
  • Operează în sistemul informatic extrasele bancare în RON / valută și asigură verificarea lor la fiecare sfârșit de lună;
  • Urmărește scadențele la plată pentru furnizori, prestatori de servicii, etc. ;
  • Realizează plăti către furnizori interni și furnizori externi;
  • Planifică fluxuri de numerar conform cerințelor companiei;
  • Verifică primirea facturilor de la furnizori;
  • Verifică și validează activități de prelucrare contabilă a documentelor;
  • Efectuează inventare; reconciliere stoc faptic cu cel scriptic;
  • Asigură și răspunde de întocmirea lunară a următoarelor documente contabile: jurnale de vânzări și cumpărări, balanțe, registru jurnal;
  • Realizează estimările de cheltuieli lunare în conformitate cu contractele în vigoare ;
  • Elaborează situații și documente solicitate de șeful direct;
  • Răspunde de întocmirea și transmiterea la timp către Contabilul Șef a situațiilor lunare impuse prin legislația în vigoare și normele interne ale societății;
  • Asigură instruirea personalului privitor la activitățile coordonate şi asigură inducţia noilor salariaţi în echipa de contabilitate.

Cerințe:

  • Studii superioare in domeniu (profil economic, real);
  • Certificările de specialitate reprezintă un avantaj;
  • Minim 5 ani experiență într-o funcție similară în domeniul financiar-contabil;
  • Cunoștinte de contabilitate de gestiune și de legislație în vigoare;
  • Bune abilități de calcul și digitale;
  • Bune abilități de organizare și planificare;
  • Bune abilități de comunicare, inclusiv în limba engleză (nivel avansat) ;
  • Abilitate de orientare înspre soluții și rezolvare a problemelor;
  • Capacitate de concentrare și atenție;
  • Corectitudine, seriozitate, responsabilitate;
  • Abilități de muncă în echipă.

Cultura noastră se bazează pe felul în care ajutăm pacienții să poată ducă o viață împlinită. Combinăm abilitățile profesionale în îngrijirea pacienților cu o abordare bazată pe grijă și pe interacțiunea umană.

Pentru că încrederea dumneavoastră este importantă pentru noi, vă îndrumăm să accesați site-ul companiei noastre pentru amănunte privind modalitatea în care vă gestionăm datele www.diaverum.com.